چهارشنبه 2 فروردين 1402
تاريخ:نهم بهمن 1401 ساعت 15:10
کد : 61739

تحریم المپیک

 تحریم المپیک
حمایت چین از تصمیم IOC درباره روسیه

در حالی چین از تصمیم کمیته بین المللی المپیک برای حضور ورزشکاران روس در المپیک پاریس حمایت کرد که اوکراین قرار است جلسه فوق‌العاده‌ای در رابطه با تحریم رقابتها داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری آبا و به نقل از سایت sportrbc، کمیته ملی المپیک چین از موضع کمیته بین المللی المپیک در مورد پذیرش ورزشکاران روسیه و بلاروس در بازیهای المپیک حمایت کرد.

کمیته المپیک چین معتقد است که ورزشکاران سراسر جهان باید از حقوق برابر برای شرکت در مسابقات بین المللی برخوردار شوند. نماینده کمیته ملی المپیک چین گفت: تصمیم گیری در مورد حضور ورزشکاران باید بر اساس عملکرد ورزشی آنها و بدون دخالت عوامل سیاسی و نظامی تعیین شود. چین به اصل بی طرفی سیاسی در ورزش پایبند است و با سیاسی شدن ورزش مخالف است. ما معتقدیم که ورزش باید پیوندی باشد که جهان را به هم نزدیک کند و نه برعکس.

نماینده کمیته ملی المپیک چین افزود: جامعه جهانی ورزش باید برای آینده مشترک با یکدیگر همکاری کند نه اینکه آن را از هم جدا کنند.

هفته قبل کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد که بازگشت روس ها و بلاروس ها به مسابقات بین المللی پس از بررسی تک تک ورزشکاران امکان پذیر است و تمام ورزشکاران باید عدم پایبندی خود را به مسائل سیاسی ابراز کنند.

اما کمیته ملی المپیک اوکراین این موضوع را در مجمع عمومی فوق‌العاده این سازمان بررسی خواهد کرد. کمیته ملی المپیک اوکراین در مجمع عمومی فوق‌العاده هفته آینده خود درباره تحریم بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس به دلیل حضور احتمالی ورزشکاران روسیه بحث خواهد کرد.

پیش از این وزیر ورزش و جوانان اوکراین و رئیس کمیته ملی المپیک این کشور تاکید کردند در صورت حضور ورزشکاران روس، کشورش در بازیهای المپیک شرکت نخواهد کرد و این رقابتها را تحریم خواهد کرد.

انتهای پیام

http://www.abai.ir/News/1/61739
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی