سه شنبه 8 آذر 1401

هیات تنیس تهران

 هیات تنیس تهران
دست به دست شدن ۳ساله


انتخابات هیات تنیس تهران تقریبا به اندازه یک دوره مدیریتی با سرپرست اداره می‌شود و سه سال است که در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

به گزارش آبا به نقل ایسنا، هیات تنیس تهران پر چالش ترین هیات استانی برای فدراسیون تنیس بوده است و این هیات تقریبا به اندازه یک دوره چهار ساله ریاست، با سرپرست اداره می شود. در این سال‌ها انتخابات آن برگزار نشده و فقط هیات از سرپرستی به سرپرست دیگر دست به دست شده است.

در سال ۹۶ حسین متولی به عنوان رییس هیات تنیس تهران انتخاب شد اما گفته می‌شود به دلیل اختلاف نظر هایی که با فدراسیون وقت تنیس داشت، در سال ۹۹ تصمیم به کناره‌گیری گرفت. پس از آن بهزاد رحمانی به عنوان سرپرست فدراسیون منصوب شد.

در سال ۱۴۰۰ کامبیز رنجبر به عنوان سرپرست فدراسیون منصوب شد و دوباره سرپرستی هیات در سال ۱۴۰۰ بر عهده علی اصغر پور گذاشته شد. در نهایت هم در اواخر شهریور ۱۴۰۱ اسماعیل نباتی به عنوان سرپرست هیات تنیس تهران انتخاب شد که پس از آن انتقادات زیادی به وضعیت هیات تنیس تهران و اینکه افرادی غیر از خانواده تنیس به عنوان سرپرست منصوب می شوند، وارد شد.

شاهرخ کشاورز دبیر فدراسیون تنیس در مورد بلاتکلیفی چند ساله هیات تنیس تهران و انتقاداتی که نسبت به انتخاب سرپرست های غیر تنیسی وارد شده است، بیان کرد: طبق قانون دوره سرپرستی هیات، چهار ماهه است و در این چهار ماه باید انتخابات برگزار شود. سرپرست قبلی هیات در دوران سرپرستی کاندیدای انتخابات شد و عرفا سرپرست نباید خودش در انتخابات کاندیدا شود اما چون این اتفاق افتاد و از طرفی دوره چهار ماهه او نیز به پایان رسیده بود، بنابراین سرپرست جدید برای فدراسیون گذاشته شده است و انشاالله در این چهار ماهه انتخابات برگزار شود.

کشاورز در پاسخ به این پرسش که چرا انتخابات در سال های گذشته نیز برگزار نشده است و از سال ۹۹ هیات با سرپرست اداره می شود؟ تصریح کرد: دوره ریاست رییس قبلی هیات باقی مانده بود اما به هر دلیلی عنوان کرد که مایل به ادامه همکاری نیست و کناره گیری کرد. پس از او سرپرست تعیین شد قرار بود مجمع برگزار شود که دوره سرپرستی تمدید شد. دو سال هم به دوران شیوع کرونا برخورد کرد و سرپرستی تمدید شد. البته این چیزی که من حس می کنم چون در سال‌های گذشته نبودم و نمی‌دانم از لحاظ عملیاتی چه اتفاقی افتاده است که نظر بدهم.

دبیر فدراسیون تنیس در مورد انتقاداتی که نسبت به انتخاب فرد غیر تنیسی برای سرپرستی هیات تهران می‌شود، گفت: هیچ لزومی ندارد که سرپرست حتما فردی از اهالی تنیس باشد در حکم سرپرست آمده است که در اسرع وقت انتخابات را برگزار کند و از طرفی مگر برای فدراسیون که سرپرست گذاشته بودن تنیسی بود؟ از وزارتخانه یک نفر به عنوان سرپرست تعیین شد و انتخابات را برگزار کرد. البته فردی که برای سرپرستی هیات انتخاب شده است، کارشناس ورزشی اداره کل ورزش و جوانان تهران است. نفرات قبلی هم همین شرایط را داشتند.

او در مورد زمان برگزاری انتخابات هیات تنیس تهران گفت: معمولا با توجه به اینکه حکم سرپرست چهار ماهه است، باید ظرف سه ماه انتخابات برگزار شود. تعیین تاریخ انتخابات به عوامل مختلفی بستگی دارد. در حال حاضر فقط سرپرست گذاشته شده است و باید اداره کل ورزش و جوانان استان تهران تاریخی را پیشنهاد دهد که با برنامه های فدراسیون هم هماهنگ باشد و در نهایت انتخابات برگزار شود.

انتهای پیام

http://www.abai.ir/News/1/61565
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی