چهارشنبه 2 اسفند 1402
تاريخ:بيستم آذر 1401 ساعت 12:34
کد : 61696

تیم ملی پاراتیراندازی

تیم ملی پاراتیراندازی
غیبت ساره جوانمردی در اردوی

اردوی تیم ملی پاراتیراندازی در حالی در سالن تیراندازی فدراسیون جانبازان و معلولین برگزار می‌شود که ساره جوانمردی قهرمان پارالمپیک با وجود دعوت به اردو، کماکان در اردو حضور ندارد.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا اردوی تیم ملی پاراتیراندازی در حالی از ۱۵ آذر در سالن تیراندازی فدراسیون جانبازان ومعلولین آغاز شده است که با وجود دعوت از ۵ ملی پوش، تنها ۳ تیرانداز (نسرین شاهی، محمدرضا میرشفیعی و زهرا غلامزاده) در این اردو حضور دارند.

حسین امیری سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی در این خصوص گفت: در اولین اردوی آماده‌سازی بعد از مسابقات جهانی العین امارات ۱۲ پاراتیرانداز را به اردو دعوت کردیم که فدراسیون تنها با حضور محمدرضا میرشفیعی، ساره جوانمردی، زهرا علامزاده، نسرین شاهی و رقیه شجاعی موافقت کرد که رقیه شجاعی به دلیل بیماری مادرش از فدراسیون و کادر فنی اجازه گرفت که در این اردو حضور نداشته باشد، ساره جوانمردی نیز همچنان غایب اردو است.

وی افزود: ما اسم جوانمردی را در لیست نفرات حاضر در اردو به فدراسیون اعلام کردیم، حال تصمیم با خودش است که در اردو حاضر شود یا خیر.

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی با بیان این که از این اردو تا پایان سال تمرینات به صورت ساختاری ادامه خواهد داشت، خاطرنشان کرد: برای این که تیراندازان را در شرایط بهتری برای بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین آماده کنیم، بعد از جهانی امارات تمرینات به صورت ساختاری و فشرده برگزار می‌شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

امیری با اشاره به کسب سه سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس توسط تیراندازان در مسابقات جهانی العین امارات، تصریح کرد: ما توان کسب ۳ سهمیه دیگر نیز در تیراندازی داریم، البته به شرط این که ساره جوانمردی در اردوها حضور پیدا کند.

وی یکی از مشکلات تیراندازان را پیگیری تمرینات با فشنگ‌های داخلی عنوان کرد و گفت: به خاطر تحریم مجبوریم با فشنگ های ایرانی تمرینات را پیش‌ببریم، متاسفانه قیمت هر فشنگ خارجی ۶۰ هزار تومان است که هر تیرانداز برای هر جلسه تمرین به ۵۰ فشنگ نیاز دارد که تهیه این تعداد فشنگ برای هر جلسه تمرین غیرممکن است.

سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی پیرامون این پرسش که اگر ساره جوانمردی شرایط حضور در اردوها را نداشته باشد، آیا برای بازیهای پاراآسیایی هانگژو چین جایگزین مناسبی برای او هست یا خیر؟ افزود: نسرین شاهی جزو استعدادهایی هست که تا الان روند او در تپانچه بادی ۱۰ متر رو به رشد و موفقیت‌آمیز بوده و به مدال طلای او امید زیادی داریم. قطعا در صورتی که امکان حضور ساره جوانمردی در بازیهای پاراآسیایی وجود نداشته باشد، وی می‌تواند جایگزین خوبی برای او باشد.

وی در پایان زمان برگزاری اردو را تا ۲۹ آذر عنوان کرد و خاطرنشان کرد: از امروز یکشنبه ۲۰ آذر اردوی تیم ملی در سالن تیراندازی ورزشگاه آزادی پیگیری می‌شود و تا ۲۹ آذر ادامه خواهد داشت.

http://www.abai.ir/News/1/61696
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی