يک شنبه 24 تير 1403

مربی خوزستانی تیم‌ملی زنان:

مربی خوزستانی تیم‌ملی زنان:
درباره هیات مغرضانه صحبت می‌کنند
مربی تیم ملی وزنه برداری زنان معتقد است خوزستان در این رشته طی سال های اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و این نوید روزهای خوب برای دختران وزنه بردار استان خوزستان و راه‌یابی آن ها به تیم‌های ملی در رده های سنی مختلف است.

به گزارش پایگاه خبری آبا به نقل از ایسنا، درباره وضعیت وزنه برداری زنان در خوزستان: خوشبختانه پیشرفت وزنه برداری در استان خوزستان، قابل توجه، محسوس و کاملا مشخص است و هر سال مسابقات رده های سنی مختلف با استقبال بیشتری از سوی دختران خوزستانی برگزار می شود؛ به عنوان مثال سال گذشته ۱۲ نونهال در مسابقات استانی شرکت کردند و فقط یک مسابقه نونهال سال گذشته اجرا شد اما امسال در اولین مسابقه ۲۳ نونهال شرکت کردند. ضمن این که امسال هیات برای برگزری ۳ مسابقه نونهالان برنامه ریزی کرده است و در مسابقه فینال آمار نونهالان از ۴۰ نفر نیز بیشتر خواهد بود، چون شهرستان ها با هم رقابت می‌کنند.

برنامه‌ریزی هدفمند هیات وزنه‌برداری خوزستان برای بخش مردان و زنان

وی ادامه داد: در مسابقات لیگ برتر رده سنی بزرگسالان در بخش دختران، سال گذشته ۲ مسابقه برگزار شد و حدود ۳۰ شرکت کننده داشتیم اما امسال ۳ مسابقه برگزار می‌شود و در مسابقه اول ۴۵ شرکت کننده حضور داشت. این نشان دهنده برنامه ریزی هدفمند هیات استان است که همین برنامه ها نیز در بخش پسران به صورت منظم و با تعداد کافی در حال برگزاری است.

اهمیت وزنه برداری زنان برای هیات

این مربی خوزستانی تیم‌ملی وزنه برداری بیان کرد: خوزستان سال گذشته در مسابقات رده سنی جوانان نایب قهرمان شد و در رده سنی بزرگسالان موفق به کسب مقام قهرمانی شد. امسال هم در سه رده وزنی رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به قهرمانی رسیدیم. خوشبختانه وزنه برداری زنان خوزستان رو به رشد است و هیات استان سالانه چندین مسابقه استانی در این بخش برگزار می کند و این نشان از اهمیت وزنه برداری زنان برای هیات است. هیات در واقع همان اقداماتی که برای اعتلای وزنه برداری در بخش مردان انجام می دهد، برای بخش زنان نیز انجام می دهد و حتی مسابقات بیشتری برای این بخش تدارک دیده و در حال برگزاری است. در بخش مردان هم مسابقات جوانان به دو بخش تقسیم شده و مسابقات باشگاه ها و مسابقات هیات ها، هر کدام ۲ مسابقه و مسابقات نونهالان هم به صورت یک مسابقه برگزار خواهد کرد. تامین منابع مالی برای مسابقات استانی و اعزام ها کار سختی است، اما رییس هیات خوزستان این منابع را تامین می کند تا ورزشکاران بدون دغدغه فعالیت کنند.
 

http://www.abai.ir/News/1/72080
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


 

 
وزارت ورزش و جوانان

فراکسیون ورزش مجلس

فدراسیون های داخلی

کنفدراسیون های آسیایی

فدراسیون های جهانی

کمیته ملی المپیک

اداره کل تربیت بدنی استان ها

هیات های ورزشی

انجمن های ورزشی

سازمان های ورزشی

تیم های ورزشی